News Sci/Tech Google Yeni Yapay Zeka Ürünleri
0
Android

Published :

Google Yeni Yapay Zeka Ürünleri Tanıtıldı

Google, yıllık geliştirici konferansı "Google I/O 2024"te, arama, fotoğraflar ve Android işletim sisteminin aralarında bulunduğu birçok alandaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere yeni yapay zeka ürün ve özelliklerini duyurdu.

Gemini Serisi Güncellemeleri

Şirket, "Gemini 1.5 Pro" modelinde çeviri, kodlama ve akıl yürütme gibi temel kullanım durumlarında kalite iyileştirmeleri yaptığını açıkladı. Ayrıca, en yeni üye "Gemini 1.5 Flash" modeli daha dar veya yüksek frekanslı görevler için optimize edildi ve konuşmaları hızlı şekilde özetleyebilir, resimlere ve videolara altyazı koyabilir, büyük dokümanlardan ve tablolardan veri çıkarabilir.

Yeni Nesil Modeller

Google, Gemma ailesine eklenen iki yeni modeli de tanıttı: "Project Astra" ile yapay zeka asistanlarının geleceğine ilişkin ilerlemeleri paylaştı. Yüksek çözünürlüklü video oluşturmaya yönelik model "Veo" ve metinden görüntüye model olan "Imagen 3" de duyuruldu.

Ask Photos Özelliği

Gemini ile fotoğraf aramanın yeni yolu olan "Ask Photos" özelliği de tanıtıldı.

Öte yandan, Filistin destekçileri, "Project Nimbus"u ve İsrail'in Gazze ve Refah'a yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla şirketin ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Mountain View'da bulunan genel merkezinde düzenlenen "Google I/O 2024" konferansının girişini kapattı.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *