News Business Olbrzymie Premie w Spółce Państwowej
0
Zarząd

Published :

Olbrzymie Premie dla Zarządu Państwowej Spółki

WPHUB | Lubelski Węgiel Bogdanka | 11 kwietnia 2024

W ubiegłym roku zarząd państwowej spółki Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymał olbrzymie premie, a na jej czele stoi Kasjan Wyligała. Co kryje się za tymi ekstrapremiami?

Węgiel Bogdanka: Producent Węgla Kamiennego

Lubelski Węgiel Bogdanka to producent węgla kamiennego, którego odbiorcami są m.in. elektrownie i elektrociepłownie we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. Kopalnia regularnie osiąga miliardowe zyski, a co szósta tona polskiego węgla pochodzi właśnie z Bogdanki na Lubelszczyźnie.

Ekstrapremie dla Zarządu

Zarząd państwowej spółki w 2023 roku zarobił za cały ubiegły rok 4 143 900 zł. Najwięcej otrzymał wiceprezes Artur Wasilewski - 1,08 mln zł, a prezes Kasjan Wyligała - 1,06 mln zł. Cały zarząd został powołany za rządów PiS.

Wynagrodzenie i Premie

Miesięczne wynagrodzenie władz spółki wyniosło przeciętnie ok. 86 tys. zł brutto. Władze Bogdanki mogły cieszyć się również z ogromnych kwot przyznanej premii za 2022 rok. W porównaniu do poprzedniego roku, premie wzrosły o 28,3 proc.

Nagrody dla Pracowników

Spółka wypłaciła sowite nagrody swoim pracownikom. Łącznie - 123,6 mln zł. Przeciętna pensja pracowników wzrosła z 11,2 tys. zł brutto w 2022 roku do 14,6 tys. zł w ubiegłym roku. Na koniec 2023 roku w Bogdance było zatrudnionych 5246 osób.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *