News Default CHP'li Menteşe Başkan Adayı Gonca Köksal'a Rüşvet Soruşturması
0
Muğla

Published :

CHP'li Menteşe Başkan Adayı Gonca Köksal'a Rüşvet Soruşturması

27 Mart 2024, Saat 18:09

27 Mart 2024 tarihinde Muğla'da CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal'a yönelik rüşvet iddiaları gündeme geldi. İddialara göre, Köksal'ın imar komisyon başkanıyken usulsüzlük yaptığına dair bir ses kaydı ortaya çıktı.

Ses Kaydı İddiaları

Kayda göre Gonca Köksal, "Ben İmar Komisyonu Başkanı olduğum için talebinizin komisyondan geçmeme şansı söz konusu değil. İçiniz rahat olsun. Fakat araya başka insanlar girdiği için onlara da bir şeyler vermek gerekiyor. O yüzden rakam böyle" şeklinde konuştuğu duyuldu. Telefonu kapattıktan sonra ise, "Adamın olmayacak işini çözüyorum. Hala bana pazarlık yapıyor" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Ses Kaydının Sahteliği

Gonca Köksal, ses kaydının sahte olduğunu iddia etti ve suç duyurusunda bulundu. Muğla 2. Sulh Ceza Hakimliği, Köksal'ın sunduğu raporun ardından paylaşımların yayından kaldırılmasına karar verdi. Ancak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, ses kaydı bilirkişi raporunun resmi olmadığını dile getirerek itiraz etti ve yayınlanan haberlerin erişim engeli kararının kaldırılmasına hükmetti.

Rüşvet Soruşturması Başlatıldı

Çıkan haberler ve sosyal medyada yapılan paylaşımların ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar Komisyon Başkanı olan Gonca Köksal hakkında rüşvet almak suçundan soruşturma başlattı.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *