News Entertainment Zapomniana Miłość: Nowa Wersja Filmu Znachor na Netflix
0
Jerzy Hoffman

Published :

Zapomniana Miłość: Nowa Wersja Filmu "Znachor" na Netflix

Polskie kino w czasach PRL dostarczyło widzom wiele perełek, a jedną z nich był film "Znachor". Teraz, po latach, doczekaliśmy się nowej wersji tego kultowego dzieła, która trafiła na platformę Netflix.

Historia "Znachora"

"Znachor" to adaptacja kultowej książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Premiera kinowa oryginalnej wersji miała miejsce 12 kwietnia 1982 roku. Film opowiada historię szanowanego chirurga profesora Rafała Wilczura, który po nagłym odejściu żony i utracie pamięci staje się "znachorem" – lekarzem ludowym. Jego miłość do córki Marysi przetrwała lata amnezji.

Nowa Wersja na Netflix

27 września 2023 roku Netflix udostępnił nową wersję filmu "Znachor". Reżyserem jest Michał Gazda, a główną rolę gra Leszek Lichota. Produkcja zdobyła ogromne zainteresowanie widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Obsada

W filmie występują m.in. Maria Kowalska, Ignacy Liss, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski i Artur Barciś. Artur Barciś jest jedynym aktorem, który zagrał zarówno w wersji z lat 80., jak i w tej nowej.

Podsumowanie

"Zapomniana Miłość" to wzruszająca opowieść o miłości, pamięci i przetrwaniu. Jeśli pamiętacie oryginalny "Znachor" lub jesteście ciekawi nowej wersji, koniecznie obejrzyjcie ten film na Netflixie!

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *