News Default Zielona Rewitalizacja: Kielce w Nowym Świetle
0
Rynek

Published :

Zielona Rewitalizacja: Kielce w Nowym Świetle

27 marca 2024 roku, Kielce

Centrum Kielc przeszło spektakularną przemianę dzięki ambitnej inicjatywie zielonej rewitalizacji. Oto, jak miasto zmieniło się nie do poznania na Rynku, ulicy Warszawskiej, Bodzentyńskiej oraz na skwerze Ireny Sendlerowej.

Ulica Bodzentyńska: Zielona Oaza

Na ulicy Bodzentyńskiej wykonano aż 95% prac. Powstała urokliwa fontanna, stalowa pergola oraz liczne elementy małej architektury. Nowe rośliny dodają uroku temu miejscu, a montaż barierki przy pochylni dla niepełnosprawnych oraz przy pergoli jest w toku.

Rynek i Ulica Warszawska: Kamienne Rabaty

Na Rynku i ulicy Warszawskiej wykonano 80% prac. W kamiennej nawierzchni powstały piękne rabaty, w których posadzono większość roślin. Przebudowano także przejścia dla niepełnosprawnych. Obecnie trwają prace ziemne i instalacyjne w obrębie fontanny, a także montaż małej architektury.

Skwer Ireny Sendlerowej: Drewniane Elementy

Na skwerze imienia Ireny Sendlerowej widać nowe drewniane urządzenia, tworzące ciekawy plac zabaw dla dzieci. Zielona rewitalizacja tego miejsca jest w toku, a teren między jezdniami alei IX Wieków Kielc zyskał nowe oświetlenie i elementy małej architektury.

Zielona rewitalizacja Kielc to nie tylko zmiana krajobrazu, ale także poprawa jakości życia mieszkańców. Miasto staje się bardziej przyjazne, zielone i atrakcyjne dla wszystkich.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *