News Default Żużel: Inauguracja 2. Ligi - Hit Kolejki Bez Transmisji
0
Unia Tarnów

Published :

Hit kolejki bez transmisji. Znamy godziny inauguracji 2. Ligi!

21 marca 2024

Przemek Krukowski

Po wielu zawirowaniach ostatecznie ruszamy zgodnie z planem. Poznaliśmy rozkład jazdy na inaugurację Krajowej Ligi Żużlowej.

Jeszcze do niedawna start Unii Tarnów w drugoligowych rozgrywkach wisiał na włosku. Klub niepewny swojego jutra do samego końca prowadził tę wyboistą walkę i w końcu udało się odnaleźć rozwiązanie.

Dzięki niemu „Jaskółki” przystąpią do Krajowej Ligi Żużlowej, ale już bez swojego największego i jednocześnie głównego sponsora – Grupy Azoty.

Inauguracyjna kolejka

Zgodnie z wcześniej opublikowanym terminarzem, liga ruszy zgodnie z planem. Inauguracyjna kolejka została rozbita na dwa dni, z czego jedno ze spotkań odbędzie się w sobotę, a pozostałe dwa rozegrają się w niedzielę.

Na sam początek kibice ujrzą pojedynek w Pile, gdzie miejscowa Polonia ugości Kolejarz Opole. Ten pojedynek zacznie się w przeddzień świąt o godzinie 15.

Z kolei dokończenie tej serii w niedzielę wielkanocną rozbito na 16:30 i 19. Start Gniezno podejmie na własnym obiekcie właśnie Unię Tarnów, a następnie czeka arcyciekawe starcie w Landshut. Tam miejscowe „Diabły” zmierzą się z Lokomotivem Daugavpils.

I co ciekawe, tego spotkania kibicom nie będzie dane nigdzie obejrzeć, bowiem oficjalny nadawca rozgrywek zdecydował, że kamery rozstawi w pierwszej stolicy Polski. Cóż, pozostaje nam się jedynie przyzwyczaić do tego faktu, iż liczba relacji z Niemiec czy Łotwy będzie znikoma, by nie mówić, że zabraknie ich w ogóle.

Z tych bardziej pozytywnych wieści na pewno należy przypomnieć, że po kilku latach przerwy na najniższym poziomie rozgrywkowym ponownie ujrzymy klub z Krakowa.

Godziny spotkań 1. rundy Krajowej Ligi Żużlowej:

 • Sobota, 30 marca, 15:00: Polonia Piła – Kolejarz Opole
 • Niedziela, 31 marca, 16:30: Start Gniezno – Unia Tarnów TV
 • 19:00: Landshut Devils – Lokomotiv Daugavpils

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *