News Business BlackRock deponuje 100 mln USD w sieci Ethereum ETF
0
Ethereum

Published :

BlackRock deponuje 100 mln USD w sieci Ethereum, aby uruchomić fundusz kryptowalutowy

20 marca 2024, 11:00

Tłumaczenie: Jakub Dziadkowiec

BlackRock inwestuje w Ethereum

Wiodący na świecie menedżer inwestycyjny, BlackRock, ogłosił uruchomienie funduszu cyfrowego o wartości 100 mln USD na sieci Ethereum. Ten krok sugeruje skupienie się na aktywach świata realnego (RWA) i zwiększenie tokenizacji tych aktywów.

Współpraca z Securitize

BlackRock nawiązał współpracę z Securitize, firmą specjalizującą się w tokenizacji aktywów. Fundusz ma na celu przekształcenie aktywów fizycznych, takich jak nieruchomości, w tokeny blockchain. Dzięki temu zwiększy się ich płynność i dostępność na rynku.

Reakcja rynku

Po ogłoszeniu BlackRock, społeczność kryptowalut zareagowała entuzjastycznie. Transakcja o wartości 100 mln USD w stablecoinie USDC Circle została przelana w sieci Ethereum, co prawdopodobnie jest związane z nowym funduszem. Tokeny RWA, takie jak Ribbon Finance i Ondo, odnotowały wzrosty, sygnalizując pozytywną reakcję rynku na inicjatywę BlackRock.

Podsumowanie

Uruchomienie funduszu przez BlackRock stanowi ważny krok w kierunku adopcji RWA. Pomimo wyzwań, jakie stoją przed sektorem tokenów RWA, inwestycje instytucjonalne w kryptowaluty zdają się nabierać tempa.

 • Reactions

  0
  0
  0
  0
  0
  0

  Your email address will not be published. Required fields are marked *